Alle elever 2011
Klassebillede
Alle skolens elever er her fotograferet i juni 2011.
Det sidste billede, som er blevet taget før skolesammenlægningen d. 1. aug. 2011.
Hammelev Skole er nu er del af fællesskolen Hammelev - Sct. Severin.

Alle elever 2010
Klassebillede
Alle skolens elever er her fotograferet i december 2010.

Alle elever 2001
Klassebillede
Billederne på disse sider er næsten alle fra Hammelev skolens afgangsklasser. Har du været elev på skolen, og mangler netop din klasse, hører vi gerne fra dig. Eller kan du hjælpe med elevnavnene på nogle af de ældste fotos, - ja så må du meget gerne sende os en mail. Gamle fotos er velkomne. Er du på et af billederne, og ønsker du at blive fjernet, kan du blot sende en mail.
God fornøjelse!!!!
Billeder / rettelser mm kan sendes til Erik Duedal Hansen.
Siden opdateres normalt en gang om året.

6. årgang 2011
Klassebillede
3. række: Nicklas Mouboe Gildhoff, Mikael Terp, Julie Schmidt Rosenkilde Sørensen, Marie Jessen Skau, Anne Juhl Poulsen, Bjørn Fleppe, Ida Kronberg Jensen, Benedicte Juhl Gansler-Rasmussen, Aksel Christian Møller - Fraværende: Oliver Rasmus Valentin Kruse
2. række: Hans Jørgen Jessen, Mikael Strauss, Mikkel Jensen, Ditte Knudsen, Esben Herrig Juhl, Mette Niemann, Daniel Lindly, Erik Duedal Hansen
1. række: Jacob-Waldemar Jacobsen, Bjørn Höck Dons, Helene Nielsen, Emma Hjulmannd Abild, Helene Mandau, Jakob Iskov

7. årgang 2010
Klassebillede
3. række: Sally Lorenzen, Emilie Jensen, Mette Thomsen, Casper Jørgensen, Dorte Hansen, Ahmed Khazim - Fraværende EDith Kersting Christensen og Lassse Pabst
2. række: Arne W. Nielsen, Lars Blaabjerg, Ole Breinbjerg Hansen, Rasmus Eriksen, Mads H, Kristian Lindley, Sonny Freundlich Nansen, Marin Terp, Line Stephansen
1. række: Malene Strauss, Rasmus Olsen, Sigrid Lind, Rasmus Skovbjerg Jespersen, Jacob Nissen, Pernille Thye Petersen, Marie Jensen Engelstock

6. årgang 2010
Klassebillede
3. række: Henriette Søvsø S. Hansen, Jessica Svensson, Mads Toftelund Knudsen, Jens Nicolai V. Decker, Mads Glenn Møller, Line Hansen, Mette Josefsen
2. række: Poul Fremmelev, Kåre vang Bilov-Jensen, Amanda Slipsager Aebeloe, Nocolai Hansen, Malou Engelbrecht Schøtt, Lasse Dunker Marcussen, Magnus Simon Schmidt, Inger Gram
1. række: Nicolai Skov Tagesen Hansen, Wallaa Khazim, Morten Schmidt, Ditte Krag-Hansen, Harald-Daniel Jacobsen, Marco Johannsen, Dennis Conrad Korff

7. Årgang 2009
Klassebillede
3. række: Arne W. Nielsen, Julie Hansen, Magnus Aaskov, Tanja Aarup, Lars Hansen, Jacob Rasmussen, Johanne Mikkelsen, Christian Ravn, Birhte Christensen
2. række: Maja Seeberg, Sofie Neertoft, Rikke Jensen, Jacob Nygaard, Jens Poulsen, Mikke Aaskov, Martin Schmidt, Søren Lund
1. række: Helle Jørgensen, Søren Iversen, Simone Poulsen, Marc S. Hansen, Fie Jensen, Jens Johannsen, Nicolai Schilling Petersen

7. Årgang 2008
Klassebillede
3. række: Line Thomsn, Sofie Schmidt, Sofie Kruse, Maja Juhler, Dennis Pedersen, Dan Konge, Asbjørn Konge
2. række: Erik Duedal Hansen, Louise Pabst, Carina Andersen, Mette Vilsen, Katrine Eriksen, Frederikke Andersen, Søren Thomsen, Maria Konge, Britt Juhl Jensen
1. række: Alexander Goiriz-Fard, Ida Mark Skovbjerg, Amanda Korff, Camilla Jørgensen, Line Hansen

7. Årgang 2007
Klassebillede
3. række: Kåre Thomsen, Signe Bak, Rikke, Guldbrand, Nanna Nygaard, Thomas Larsen, Ditte Petersen
2. række: Erik Duedal Hansen, Sofie Hansen, Mia Mandau, Poul Mikkelsen, Alex Madsen, Martin Aaskov, Charlotte Ernst, Pia Petersen
1. række: Asger Johansen, Frederik Rømer, Agnete Askholm, Terese Pedersen, Jacob Jørgensen, Kristian Lind

7. Årgang 2006
Klassebillede
3. række: Marikka Juhler, Jacob Poulsen, Christian Mandrup, Malene Petersen, Søren Hansen
2. række: Christina Iversen, Betina Chritensen, Simon Jensen, Jesper Hansen, Jacob Schmidt, Daniel Hansen, Anne-Marie Roesgaard
1. række: Jacob Langelund, Cecilie Nybro, Rikke Lindberg, Lena Thomsen, Mikkel Andersen

7. Årgang 2005
Klassebillede
2. række: Casper Drewa, Jacob Knudsen, Maria Gammelgaard, Hannah Ernst, Henrik Larsen, Jesper Thomsen, Anne-Mette Askholm, Niels Mikkelsen, Edith Høst
1. række: Charlie Freundlich, Henrik Vilsen, Heidi Jørgensen, -Rasmus Rømer , Mads Nissen, Mille Johannsen, Maiken Petersen, Mathias Nielsen, Jesper Barsøe

7. Årgang 2004
Klassebillede
3. række: Pernille Jensen, Karina Aarup, Katrine Lind, Claus Otte, Michael Marcussen, Maria Schødt, Carina Petersen
2. række: Christina Hansen, Anders Carøe, Signe Sørensen, Thøger Christensen, Nana Jensen, Jan Guldbrandt, Mohamad Khazim, Betina Blaabjerg, Inger Gram
1. række: Rikke Skovbjerg, Sigrid Andersen, Mikkel Tüchsen, Tina Møller, Eline Andersen,

7. Årgang 2003
Klassebillede
3. række: Victoria S. Mortensen, Morten F. Petersen, Andreas O. Nielsen, Mads R. Rasmussen
2. række: Line Stephansen, Kim Andersen, Søren B. Vilsen, Erik Jensen, Julie Bak, Jesper R. Babiel
1. række: Ditte M. V. Hansen, Grit R. Thomsen, Helle G. J. Pedersen, Carina Laursen, Karolina L. Waheed, Pia L. Nielsen

7. Årgang 2002
Klassebillede
3. række: Mette Pors, Ninna Thomsen, Lars Warming, Pia Jørgensen, Christina Rossen Christensen, Christian Rasmussen, Kim Dunker Marcussen - Marion Nielsen fraværende ved fotograferingen.
2. række: Simon Nygaard, Jacob Jepsen Barsøe, Anja Block Olsen, Chris Hansen Freundlich, Signe Beck-Hansen, Jannick Hynding Petersen, Birthe Christensen
1. række: Ditte Oesen Schrøder, Trine Jensen, Rasmus Høeg, Runa Paust, Heidi Marcussen, Isabel Bonde Garde-Hansen

7. Årgang 2001
Klassebillede
3. række: Jimmi Stender, Bjarne Thomsen, Claus Petersen, Søren Otte, Louise Østergaard Thomsen
2. række: Henrik Thomsen, Morten Lercke Aaskov, Jonas Weitling, Sandra Thomsen, Jesper Tüchsen, Tobias Suni, Ellen Marie Ellegaard
1. række: Rikke Riber Rasmussen, Søren M. Petersen, Dennis Petersen, Claus Gram, Thomas Weiss Decker, Daniel Waheed, Mia Bossen

7. årgang 1999/00
Klassebillede
2. række: Mathias Stabell, Lasse Hansen, Maja Christiansen, Lea Thomsen, Daniel Ipsen, Tina Aarup, Ejvind Petersen
1. række: Rasmus Thygesen, Johan Christensen, Anders Davidsen, Martin Laursen, Heidi Christiansen, Stephanie Drewa

7. årgang 1998/99
Klassebillede
3. række: Steffen Decker, Steffen Paulsen, Christian Pors, Jeanette Stender, Christian Christensen, Cindie Carstensen, Kirstine Knudsen, Metha Lindberg, Anne-Marie Roesgaard
2. række: Kristian Sternkopf, Maria Gram, Ivan Aagaard, Nis Christian Thye, Maja Carøe, Dennis Thomsen, Maria Kristiansen, Michael Bossen
1. række: Thorsten Meng, Andreas Weber, Janni Quvang, Søren Olsen, Jeanette Jensen, Lars Larsen, Alice Jensen

7. årgang 1997/98
Klassebillede
3. række: Iben Hass, Klaus Jepsen, Marie Weber, Frank Andersen, Brian Marcussen, Susanne Lauersen, Edith Høst
2. række: Malene Petersen, Signe Bech, Christian Thygesen, Christopher Decker, Henrik Gravgård
1. række: Martin Carøe, Morten Knudsen, Rasmus Davidsen

7. årgang 1996/97
Klassebillede
3. række: Anita Nissen, Torben Gade, Heidi Jochimsen, Jonas Møller
2. række: Tina Køhler, Katrine Ipsen, Malene Christensen, Johanne-Marie Mose-Madsen, Hans Jørgen Jessen
1. række: Henrik Christensen, Finn-Ole Rasmussen, Martin Jensen, Rune List-Jensen, Morten Tüchsen, Lene Knudsen

7. årgang 1995/96
Klassebillede
Edith Høst, Lars Weitling, Susanne Jepsen, Maria Christensen, Lisbeth Møller, Hans Jørgen Jessen

7. årgang 1994/95
Klassebillede
2. række: Søren Jochimsen, Jens Kristian Schilling, Per Asmussen, Daniel Carstensen, Jonna Schmidt, Ejvind Petersen
1. række: Martin Paust, Jesper Petersen, Per Jensen, Mogens Thygesen, Peter Michaelsen, Sussi Sønnichsen

7. årgang 1993/94
Klassebillede
3. række: Bagerst: Brian, Jeanett, Kira, Peter, Trine, Mads, Mette og Erik
2. række: Jutta, Kasper, Maria H., Hanne, Anna-Katrine, Louise, Camilla, Ole og Michael
1. række: Jesper, Jens, Christina, Maria F., Sandy, Kamille og Ulrich.

7. årgang 1992/93
Klassebillede
3. række: David Nielsen, Christian Nissen, Maiken Jochimsen, Nanna Blomgren, Karin Hansen
2. række: Elna Petersen, Gitte Jensen, Mikkel Rasmussen, Søren Peter Høyer, Lene Jensen, Kenth Asmussen
1. række: Torsten Brink, Morten Thomsen, Camilla Møller, Karsten Thomsen, Malene Kyhl, Jens Knudsen

7. årgang 1991/92
Klassebillede
3. række: Christian Sørensen, Otto Schilling, Morten Knudsen, Annette Christiansen, Tommy Schultz, Trine Sønnichsen, Charlotte Thye, Dorthe Schmidt
2. række: Anne-Mette Jensen, Søren Andersen, Jette Jochimsen, Nikki Holm, Susanne Gade, Chris Carstensen, Linnea Petersen
1. række: Simon Sundbøll, Lisbeth Nørgaard, Finn Villadsen, Maria Kristensen, Allan Nissen, Dorte Larsen, Kim Michaelsen, Jette Vilsen, Robert Marcussen

7. årgang 1990/91
Klassebillede
3. række: Rikke Schrøder, Peter Jensen, Nete Nørgaard, Rune Madsen, Gitte Schmidt
2. række: Karsten Nissen, Malene Jessen, Finn Mandau, Anne Kliver, Heino Holm, Linda Jessen, Ellen Marie Ellegaard
1. række: Henrik Jørgensen, Thomas Iversen, Sidsel Beck, Jesper Nielsen, Elsebeth Petersen, Martin Møller, Rune Petersen

7. årgang 1989/90
Klassebillede
2. række: Ole Kjøng, Brina Christensen, Ulla Jensen, Ulla Schmidt, Henrik Pors
1. række: Henrik Møller, Camilla Juhl, Toke Mikalski, Lene Stockholm, Dennis Jensen, Lilian Hansen
Følgende mangler: Morten Kristiansen og Rikke Schmidt

7. årgang 1988/89
Klassebillede
3. række: Pia Petersen, Karina Nielsen, Brian Thomsen, Lene Kristensen, Mark Marcussen
2. række: Karsten Kyhl, Ronny Holm, Morten Latsen, Allan Thomsen, Henriette Schilling, Ole Blomgren, Edith Høst
1. række: Lars, Dorthe Cecilie Madsen, Tommy Nielsen, Trine Roesgaard, Michael Westergaard, Anja Mathiesen

7. årgang 1987/88
Klassebillede
3. række: Marianne Thuesen, Lene Petersen, Bente Birk, Anne-Mette Paulsen, Olav Pösl, Henrik Jacewics, Jens Michaelsen, Christine Nørgaard
2. række: Jesper Nielsen, Louise Kleener, Tina Jessen, Anne-Mette Nørgaard, Anne Schmidt, Carsten Sørensen, Charlotte Ahlers, Hans Jørgen Jessen
1. række: Gitte Aagaard, Søren Christoffersen, Ellen Michaelsen

7. årgang 1986/87
Klassebillede
3. række: Peter Knudsen, Mette Thøgersen, Torben Revitz, Pia Villadsen, Lisbeth Westergaard, Pia Neumann, Hardy Johnsen, Lars Seemann
2. række: Ellen Larsen, Linni Jensen, Lone Christensen, Lise Christensen, Rikke Ahrenkiel, Søren Arqalo Andreasen, Jacob Petersen, Michael Christiansen
1. række: Bente Petersen, Jaana Nørgaard, Per Mandau, Henrik Westergård, Alice Thomsen, Peter Kliver

7. årgang 1985/86
Klassebillede
3. række: Klaus Nørregaard, Anders Bohsen Nørgaard, Lotte Roesgaard, Ina Meincke, Ninette Nielsen, Erik Hansen
2. række: Svend Westergaard, Karsten Mikkelsen, Hans Jørgen Nissen, Per Marcussen, Niels Peter Petersen, Lenni Kovaltsenko
1. række: Nis Christian Pors, Robert Lillelund, Ida-Maria Hyldelund, Hanne Petersen, Malene Petersen

7. årgang 1985
Klassebillede
2. række: Elna Petersen, Erik Schmidt, Søren Larsen, Jens Petersen, Keld Hansen, Søren Juhl, Eskild Brink, Rene Petersen, Karina Petersen, Susanne Brink, Rikke Mathiesen, Vivi Mattesen, Claus Kunz

7. årgang 1983/84
Klassebillede
3. række: Lis Henningsen, Stig Hansen, Michael Christiansen, Rene Marcussen, Martin Sørensen
2. række: Ulla Aagaard,Karen Malene Andreasen,Søren Hansen,Lone Matthiesen,Brian Müller,Peter Jessen
1. række: Lars Kliver, Merete Beate Westergaard, Morten Knudsen

7. Årgang 1984
Klassebillede
3. række: Ellen-Marie Ellegaard, John Petersen, Charlotte Drachmann, Mikael Lauritzen, Marianne Rønholt, Tina Christoffersen, Pernille Paulsen
2. række: Dorte Beck, Tina Jensen, Diana Schultz, Lone Nielsen, Tina Schultz, Per Christensen
1. række: Lars Peter Nørgaard, Brian Petersen, Paul Juul

7. årgang 1982/83
Klassebillede
3. række: Lars Andersen, Karen Christiansen, Jan Lillelund, Bente Grundahl, Stig Nørgaard, Anette Thuesen.
2. række: Karin Haa, Niels Chr. Hansen, Jacob Petersen, Jane Jeppesen, Christian Christensen, Sanne Tagesen.
1. række: Arne Woldemar, Jan Fredensborg, Kaare Hansen, Henrik Jensen, Pia Tagesen, Jimmy Hansen

7. årgang 1981/82
Klassebillede
3. række: Anette Henningsen, Marianne Nielsen, Margit Buch, Judith Becker, Birthe Olsen, Hanne Beider Sørensen, Christian Terp
2. række: Marianne Røge, Linda Sørensen, Lenette Merete Thomsen, Peter Hansen, Ulla Nissen, Thomas Peter Rønholt, Jens Christian Christiansen, Hans Jørn Demuth
1. række: Tina Bjerregård, Mette K. Petersen, Susanne Oksborg, Lone Lambertsen, Tom Hyldelund, Michael Hansen, Hans Henrik Brink, Jonny Thomsen

7.b årgang 1980/81
Klassebillede
2. Række: Johnny Jensen, Søren Nygaard, Keneth Meincke, Anette Nielsen, Tina Michaelsen, Berit Petersen, Michael Thomsen
2. række: Flemming Gormsen, Henrik Schultz, Kim Petersen, Erik Thomsen, Pia Frøstrup
1. række: Marianne Demuth, Kaj Juul, Hans Erik Christensen, Dorthe Seemann, Gitte Westergaard, Rona Müller, Flemming Johansen

7.a årgang 1980/81
Klassebillede
3. række: Anton Lauritzen, Mogens Petersen, Frank Nielsen, Henrik Nielsen, Steen Andersen
2. række: Poul Oksborg, Helle Kunz, Asger ?, Henrik Lassen, Ole Olsen
1. række: Mona Østergaard, Helene Petersen, Ellen Rotman, Charlotte Schönwaldt, Birgit Hansen, Malene Sørensen, Karen Marie Dinesen

7.b årgang 1979/80
Klassebillede
Fraværende ved fotografering: Britta Junker
2. række: Elin Schmidt, Gitte Petersen, Birgitte Møbes, Lisbeth Gram, Helle Bjerregård, Pia Petersen, Torben Mikkelsen, Paul Nissen, Thor Hansen, Henrik Gregers Larsen
1. række:Linda Warncke, Lene Frandsen, Charlotte Thuesen, Vera Nissen, Henrik Petersen, Jack Thomsen

7.a årgang 1979/80
Klassebillede
2. række: Leif Nielsen, Tim Tørnes, Preben Thomsen, Mads Skau, René Müller, Henrik Gormsen Malene Herrig, Conny Woldemar
1. række: Hanne Petersen, Helle Mikkelsen, Vibeke Abild, Lisbeth Sørensen, 1. række: Dorte Jessen, Lone Grundahl, Anne Christensen.

7.b årgang 1978/79
Klassebillede
2. række: Flemming Fredensborg, Peter Juhler, Jan Nielsen, Flemming Lassen, Klaus Langhanke, Allan Jeppesen, Peter Christian Christiansen, Steen Drachmann, Søren Mikkelsen
1. række: Erik Hansen, Agnes Warncke, Lone Nissen, Susanne Hansen, Kirsten Jensen, Eva Jespersen, Gitte Nygaard, Maj-Britt Hansen, Pernille Sørensen, Hanne Olsen

7.a årgang 1978/79
Klassebillede
3. række: Lars Winge-Petersen, Mogens Clausen, Henriette Pabst, Lone Schmidt, Klaus Thomsen, Lars Andersen, Marianne Hoffbech
2. række:Mona Schmidt, Elna Petersen, Lars Rask Lambertsen, Ulla Clausen, Bjarne Westergaard, Frank Mattesen, Anette Oksborg, Bjarne H. Christensen
1. række: Jan Michaelsen, Marianne Nielsen, Bettina Thomsen, Berit Juncher, Steffen Schmidt

7. årgang 1977/78
Klassebillede
3. række: Allan Christensen, Gert Henningsen, Jan Terp, Per Abild, Torben Andersen, Henning Langelund, Per Nørgård, Peter Neumann, Lars Strandberg Pedersen, Lars Skau
2. række: Bibi Eriksen, Marianne Herrig, Robert Christiansen, Hans Henrik Johansen, Bjarne Petersen, John Schmidt, Anders Gram, Susanne Thomsen
1. række: Lene Petersen, Winnie Bejder Sørensen, Eva Decker, Tove Steffensen, Anette Schmidt, Lillian Kontved Petersen, Jette Müller

Årgang 1978
Klassebillede

Årgang 1978
Klassebillede

7. Årgang 1975
Klassebillede
3. række: John Jeppesen, Jørgen Uldahl, Ken Henningsen, Keld Buch, Nis Sølvbeck, Finn Juhler, Bjarne Nissen, Asta Johansen
2. række: Margrethe Juhl, Dorit Junker, Lars Mikkelsen, Claus Møller, Kirsten Hofbeck, Christian Fredensborg,
Helle Lindholt, Heidi Langhanke
1. række: Steen Jespersen, Per Thykær Jensen, Per Christensen, Finn Petersen, Lars Kontved Petersen, Steen Madsen, Michael Clausen, Anita Jepsen, Vivi Michaelsen.
Siddende foran fra venstre: Inge Svendsen, Marie Kyhl

Årgang 1974
Klassebillede

7. Årgang 1972
Klassebillede
3. række: Benny Lund, Helle Møller, Ulla Thomsen, Jette Petersen, Lissi Tørnes, Sonja Jensen, Gitte Schmidt
2. række: Bent Juhler, Rasmus Hansen, Børge Andersen, Jan Pabst, Peter Petersen, Robert Sørensen, Nis Christian Christensen, Tommy Hansen, Hans Oluf Skøt
1. række: Preben Paulsen, Preben Falk, John Frøstrup, Steen Westergård, Jens Christian Skøtt, Jørn Alfred Decker, Steffen Fisker, Flemming Tandrup, Knud Erik Kamstrup, Frank Grünzig

7. årgang 1971
Klassebillede
3. række: Maibritt Eriksen - Gyda Uldahl - Anita Henriksen - Henry Westergaard - Stig Herrig - Jens Christian (?)
2. række: Eivind Pedersen - Bent Christensen - Chresten Poder - Christian Schultz - Henning Schrøder - Keld Sørensen
1. række: Karl Hansen - Knud Otto Westergaard - Carl Marcussen - Lillian Hansen

7. Årgang 1969
Klassebillede
2. række: Frede Schultz- Svend Erik Petersen- Per Thomsen- Gerda Andersen- Birthe Wind- Brian Petersen- Henrik Kamstrup- Jan Ahles. Læreren er Benny Lund
1. række: Solveig Carøe- Bodil Petersen- Margit Decker- Hanne Uldahl- Randi Iversen- Ragnhild Petersen- Birgit Madsen.

7. Årgang 1966
Klassebillede
Billedet er taget i 5. klasse. - 3. række: Ehler Knudsen, Hans Christian Juhl, Johannes Andersen, Svend Åge Jensen, Jens Hartvig Fahrendorf, Jørn Mikkelsen. Læreren er Hans Rudolf Nielsen.
2. række: Connie Tørnæs, Inge-Marie Knudsen, Karen Jensen, Eva Pors, Helga Jensen, Christine Schrøder.
1. række: Ellen Petersen, Birthe Schultz, Elisabet Michaelsen, Gurli Markussen, Ingrid Budach, Hedvig Carøe, Lone Nørgaard.

Årgang 1964
Klassebillede

Årgang 1932
Klassebillede